Konwenty i festiwale

Wielkopolski Oddział Gwiezdnej Floty od początku bierze udział w spotkaniach i konwentach mających miejsce w Wielkopolsce. Najbliżej jesteśmy związani z Pyrkonem, czyli festiwalem fantastyki odbywającym się w Poznaniu od 2000 roku. Bierzemy udział w przygotowaniu prelekcji i wykładów o Treku (i nie tylko), co roku organizujemy największą w Polsce wystawę pamiątek i gadżetów trekowych, a także tworzymy konkursy – w tym nasz znak rozpoznawczy: Trekową Familiadę. Można nas spotkać w replikach filmowych kostiumów i zawsze jesteśmy chętni do wspólnych zdjęć, rozmów i zawierania nowych znajomości.

10407820_876653069058937_5991920049503810163_nfot. Colored with Light

Oprócz Pyrkonu bierzemy udział w innej poznańskiej imprezie – jesteśmy na Poznańskich Dniach Fantastyki od pierwszej edycji i zawsze mamy tam własny punkt programu.

pyrkon

Można nas spotkać na konwentach i spotkaniach fantastycznych nie tylko w Poznaniu. Co roku organizujemy wyjazdy do Warszawy na konwent Avangarda, na którym miejsce ma Treksfera – ogólnopolskie spotkanie fanów Star Treka. Regularnie jesteśmy również w Lublinie, na Falkonie, a czasami również na innych imprezach, na przykład na Polconie.

pyrkon2Tradycją konwentów stały się rozmowy ze znanymi twórcami, które zwykle kończą się pozdrowieniami dla wszystkich fanów Treka w Polsce. Dzięki temu mamy wspaniałe wspomnienia ze spotkań z Kevinem J. Andersonem, czy Davidem Weberem.